Fiskus zmienia interpretacje

Zapytania o CIT będą rozpatrywane przez izby skarbowe w: Bydgoszczy, Katowicach, Poznaniu i Warszawie. Izba Skarbowa w Katowicach przejmie wnioski dotyczące tego podatku od wnioskodawców mieszkających lub mających siedzibę w województwach: lubelskim, łódzkim, opolskim, świętokrzyskim (obecnie załatwiane przez łódzką izbę skarbową) oraz dolnośląskim (aktualnie należące do właściwości poznańskiej izby skarbowej).

 

Wyjaśnień w zakresie PIT i VAT udzielą izby skarbowe w Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Warszawie. Izba Skarbowa w Katowicach nie będzie jednak obsługiwać - co aktualnie robi - wniosków dotyczących PIT od wnioskodawców z województwa podkarpackiego (przejmie je Izba Skarbowa w Bydgoszczy) oraz z województwa śląskiego (trafią do Izby Skarbowej w Łodzi). Adresatem zapytań o VAT od wnioskodawców z województwa opolskiego stanie się Izba Skarbowa w Poznaniu w miejsce obecnie właściwego ośrodka łódzkiego.

 

Akcyzą, podatkiem od spadków i darowizn, podatkiem od gier, będą zajmować się tylko dwa organy interpretacyjne. Izba Skarbowa w Warszawie odpowie na pytania od wnioskodawców z województwa mazowieckiego oraz niemających miejsca zamieszkania lub siedziby w Polsce. Wnioskodawcy z pozostałego obszaru kraju będą natomiast musieli zwracać się do Izby Skarbowej w Katowicach.

 

Zmiany wprowadza rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. poz. 643).

 

22 lutego 2016

Created by 

Skontaktuj się z nami:

 

tel. 510 008 070 

ul. Piłsudskiego 32

75-511 Koszalin